5 טיפים לביצוע עבודות איטום נכונות

תוכן עניינים

עבודות איטום נכונות בפעולה

בכדי להבטיח שהבית שלנו יישאר יבש, לאורך כל ימות השנה, קיימת חשיבות גבוהה לדאוג לאיטום איכותי ומקצועי.
במידה ויש חשד ולו הקל ביותר לגבי סדקים או בעיות איטום, יש לבצע פעולות שונות בדרך להשגת התוצאות הטובות ביותר ובראש ובראשונה, להזמין את איש המקצוע המתאים עבור המטרה.
אז אם גם אתם זקוקים לעבודות איטום ורוצים להבטיח את התוצאות הטובות ביותר להלן, מספר טיפים אשר יסייעו לכם בהשגת המטרה:

טיפ 1 – להקפיד להתאים את שיטת האיטום הנכונה

לפני שמתחילים בהליך עבודת האיטום בפועל, קיימת חשיבות גבוהה לבחון את מצב הקיר כשהמטרה תהיה לדאוג ולבצע את עבודת האיטום המתאימה.
כידוע, קירות יכולים להיות עשויים מחומרים שונים ובמקרים מסוימים גם לכלול חיפויים מחומרים כמו: עץ, גבס או מתכת.
קיימת חשיבות גבוהה לבצע את התאמת פעולת האיטום רק לאחר בדיקה מעמיקה של סוג הקיר ומצבו – כאשר, שיטת האיטום אמורה להיות מותאמת לממצאים אשר התגלו במהלך אותה הבדיקה.


טיפ 2 – לבצע את כל עבודות ההכנה הנדרשות

יש אומנם מספר דרכים שונות באמצעותן ניתן לבצע עבודות איטום – וכל עבודה דורשת נקיטה בפעולות שונות. יחד עם זאת, בכדי להשיג תוצאה איכותית, ישנה חשיבות גבוהה לעבודות ההכנה אשר יכולות לכלול פעולות כגון: הסרה של העובש מהקירות, הסרת שאריות של טיח ישן, יישור הקירות ופעולות נוספות – אשר כולן יכולות להוות כחלק מהליך הכנה לקראת ביצוע אטום אשר יעמוד בסטנדרטים בלתי מתפשרים.


טיפ 3 – להיות מוכנים לתנאי שטח מאתגרים 

במקרים רבים ובעיקר במצבים בהם עבודת האיטום אמורה להתבצע בקירות החיצוניים (מה שהופך את העבודה למעט יותר מורכבת), חשוב להיערך בצורה הנכונה. כך לדוגמא, אם העבודה אמורה להתבצע בגובה, יש לשים דגש שהחברה אשר נבחרת עבור המטרה ערוכה לבצע את העבודה גם בגבהים שכאלו – זאת באמצעות שימוש בפיגומים או אפילו באמצעות הליך איטום בסנפלינג.
כמובן, שבמידה ובוחרים בחברה מקצועית עבור המטרה, היא תדאג להגיע למקום כבר בשלבים המקדימים, לערוך את כל הבדיקות הנדרשות ולהיערך בצורה הטובה ביותר לביצוע עבודת האיטום. 

טיפ 4 – להקפיד על בחירה מושכלת ונבונה של קבלן איטום

קבלן איטום מקצועי ומנוסה, אמור להתמחות בביצוע שורה ארוכה של עבודות שונות ובין היתר: איטום של גגות, איטום קירות חיצוניים, איטום מרפסות ואפילו התקנת מרזבים.
אז בהליך בחירת הקבלן, חשוב לשים דגש בראש ובראשונה על תחומי ההתמחות שלו ועל העבודות אותן הוא מבצע – כאשר, יש לוודא שהוא אכן ערוך להעניק מענה איכותי על הצורך בגינו אתם מזמינים אותו.
מעבר לכך, בכדי להבטיח את הבחירה הטובה מומלץ לשים דגש על שורה של פרמטרים כמו: שיטות העבודה של הקבלן, חומרי האיטום איתם הוא עובד (הסוגים והאיכויות),  שנות ניסיון של הקבלן בעבודות מהסוג הזה, רמה מקצועית, המלצות וחוות דעת – אם יש אפשרות לקבל חוות דעת מלקוחות של אותו הקבלן, דבר זה יוכל לסייע במידה רבה לביצוע הבחירה. 

טיפ 5 – לגלות מעורבות בהליך עבודת האיטום

אם אתם רוצים להיות שקטים בידיעה שעבודות האיטום מבוצעות ברמה המיטבית, ההמלצה היא פשוט לשמור על מעורבות בכל שלבים העבודה – לשאול את השאלות הנכונות, לבקש מידע לגבי פעולות שלא ברורות לכן וכיוצא בזה.
מומלץ גם לוודא שהקבלן מספק אחריות על עבודת האיטום – כך שאם לאחר תקופת זמן מסוימת תתגלה בעיה, תוכלו פשוט ליצור קשר עם הקבלן וליהנות מפתרון איכותי ומיידי על אותה הבעיה. 


כתבות נוספות

מעוניינים לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית עוד היום ?

השאירו פרטים וקבלו הצעה משתלמת עבורכם !

צריכים מומחה איטום?

קבלו הצעה משתלמת עבורכם עוד היום!

עד 1000₪ הנחה למגיעים דרך האתר.

 

טכנופלקס – חברה עם מעל 15 שנות ניסיון

ועד 10 שנות אחריות על העבודה!